enmk
MENU

CarboJet Basic

од 1.300 ден

   
carbobasic

Аmix CarboJet Basic претставува висококалоричен гејнер за пораст на тежината , специјално дизајниран за натпреварувачи во кревање тегови , бодибилдерите во период на интензивна подготовка , спортисти кои имаат потреба од сила и издржливост и спортисти со многу брз метаболизам. Amix CarboJet Basic е исклучително погоден за активни луѓе кои ги бараат предностите од исклучително висококвалитетна протеинска мешавина и сложени јаглехидрати . Калориите се доставуваат главно преку веј протеин и јаглехидратниот комплекс кои ги хранат мускулите и складира гликозна енергија наместо енергија од масти. Amix CarboJet Basic е одличен производ кој ќе ви помогне да се изгради квалитетна мускулна маса , зголемена енергија и целокупен физички перформанс

Amix CarboJet Basic е природно богат со глутамин ( глутаминска киселина ) и верижно – разгранети амино киселини ( BCAA) . CarboJet Basic може да се користи во секое време кога Ви е потребна високо калорична храна и протеини , за обезбедување на понатамошен забрзан пораст на килограми .
Придобивки:

  • Пред – и пост- тренинг напојување
  • Максимално ја зголемува чистата мускулатура
  • Висок квалитет на јаглехидрати и протеини
  • НЕ содржи аспартам!
  • Јаглехидрати со низок гликемиски индекс
  • Се меша веднаш.
  • Стимулира раст на тежината

 

НАПОМЕНА: Препорачаната дневна доза не смее да се прекорачува

Начин на употреба : Измешајте 1 дозерка во 200-250мл вода или ниско маслено млеко.Мешајте го околу 30 секунди додека не добиете еднаква смеса.Пијте два пати на ден.