enmk
MENU

CarboJet Mass

од 2.750 ден

   
carbomass

Amix™ CarboJet™ MASS е специјално дизајниран гејнер кој е составен од комбинација на високо квалитетни протеини – Amix™ Protein Blend, и јаглени хидрати – Amix™ CarboJet™ Matrix.

Amix™ Protein Blend е специјална комбинација на протеин од сурутка (Whey Protein Concentrate) и безмасен протеин од сурутка (Non-Fat Whey) кои се ултра-филтрирани и процесирани на ниска температура, како и  аминокиселини извлечени од Beef Protein Isolate.

Матрицата на Amix™CarboJet™ содржи Vitargo® (високо молекуларни јагленихидрати за подигање на маса), Palatinose®(јаглени хидрати со ниско гликемиско ниво што обезбедуваат пролонгирано ниво на енергија) и високо квалитетен малтодекстрин, фруктоза и декстроза.

 

CarboJet™ MASS е формула која е специјално дизајнирана за бодибилдери и вежбачи кои се во фаза на зголемување на масата, како и за сите спортисти кои се подложни на голем напор и висок интензитет на тренинзи. CarboJet™ MASS одговара на сите активни луѓе кои што сакаат да ги уживаат предностите на високо квалитетната протеинска комбинација и јаглехидратен комплекс. Калориите во најголем дел доаѓаат од протеинот од сурутка и јаглените хидрати со низок гликемиски индекс, што го хранат мускулот и ја зачувуваат гликогенската енергија, наместо енергијата од мастите. CarboJet™ MASS е вистинскиот производ што ќе ви помогне да додадете квалитетна мускулна маса, да ја зголемите силата и целокупниот физички перформанс.

 

Бенефиции:

  • Оброк за пред и после тренинг
  • Висок квалитет на јаглени хидрати и протеини
  • Без аспартам!
  • Се меша веднаш
  • Содржи состојки за опоравување и фосфорна матрица
  • Содржи креатин и глутамин

Препорачлива употреба: Измешајте 3 дозерки од CarboJet™ MASS(100гр.) со 300-350мл нискомаслено млеко или вода. Употребете го рачниот шејкер на Амикс, и протресете околу 30 секунди. Консумирајте 1-3 дози дневно, зависно од дневната потреба на јаглени хидрати и протеини.