enmk
MENU

Focus+energy 90 caps

1.200 ден

 
14291732_1088372094611534_7870942921894854182_n

Капсулите Focus+Energy содржат мешавина од Кофеин, Таурин, ко-ензими Q10 и витамин Б. Исто така, обезбедуваат 80мг. кофеин/капсула, што го зголемува вниманието и будноста.

Focus+Energy содржи мешавина од Ниацин, Витамин Б6, Витамин Б12 и Пантотенска киселина, што придонесува за нормален енергетски метаболизам, за намалување на заморот, како и за нормален метаболизам на протеини. Секоја капсула Ви обезбедува и 5мг. ко-ензим Q10 и Таурин.