enmk
MENU

No Fat and Cellulite

1.200 ден

 
nofat

AmixTM No Fat&Cellulite Gel е специјално дизајнирана формула за борба против таложење на поткожното масно ткиво. Со уникатен состав на високо ефикасни биолошки супстанции (кофеин, карнитин, Готу Кола и касапска метла) стимулира микроциркулацијата на крвта и го подобрува метаболизирањето на масните клетки.Екстрактот од бршлен и див костен ја подобрува капиларната пропустливост и помогна да се намали кожната едема.

AmixTM No Fat&Cellulite Gel содржи пантенол, хијалуронска киселина, колаген и Ацефитол клеточниот комплекс, кои поддржуваат регенерација на кожата, обезбедува длабока хидратација на кожата и намалување на оксидативниот стрес. Комплекс на биоактивни супстанции се посветени да ја заштитат чувствителната женска кожа и помага во борбата против целулит, брчки и стареењето на кожата. Присуство на Алое Вера и ментол ви обезбедува избалансирана комбинација на ладење и смирување на кожата со зацврстувачи ефекти.

Препорачана употреба: Се нанесува локално, 2 пати на ден, со нежна масажа на кожата. Нежно соодветниот износ на гелот се нанесува на кожата и се масира на потребните места(стомакот, половината, бутините и задникот).
Внимание: Да се избегнува контакт со чувствителните делови од телото (интимните, лицето и отворени рани). Само за здрава кожа.