enmk
MENU

Protein Smoothie 1kg.

1.770 ден

 
17. Protein Smoothie Strawberry and Banana 1kg

Главни предности:

  • Високо-протеинско овошно смути
  • Природна арома со вистински парчиња овошје
  • Природен шејк

 

  • Што е Protein Smoothie?

Протеинското смути е протеински пијалок со извонреден вкус што содржи природни ароми на јагода и банана и вистински парчиња овошје, се со цел да се обезбеди природно и вкусно смути.

 

  • Кои се придобивките од Protein Smoothie?

Секоја доза Ви обезбедува повеќе од 18гр. концентрат на протеин од сурутка, кој помага во растот и одржувањето на мускулната маса. Исто така, има малку масти и јаглехидрати и само 98 калории/доза, што го прави идеален за конзумирање во било кое време од денот кога сакате да го зголемите внесот на протеини.

 

  • Кој може да го користи Protein Smoothie?

Протеинското смути е за секој кој сака да го зголеми дневниот внес на протеини. Исто така е идеално како извор на протеин после тренинг, за да се оптимизира растот и обновата на мускулите.

 

  • Начин на употреба:

1 дозерка (25гр.) се раствара во 150-250мл. вода или млеко. Се конзумира 30 минути пред и/или после тренинг. Алтернативно, може да се конзумира во секое време од денот за зголемување на дневната доза протеини. За најдобри резултати, пред конзумирање оставете го 10-15 минути во фрижидер.

16 Protein Smoothie